ul. Bobrzańska 6a, 61-248 Poznań 

20 - 05 - 2024 - 24 godzinnym Festiwalu Sportu w Rawiczu (...)

20 - 05 - 2024 - 24 godzinnym Festiwalu Sportu w Rawiczu (...)

Tradycyjnie jak co roku Nasz Związkowy maratończyk Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie asp sztab Dariusz Rybka brał udział w 24 godzinnym Festiwalu Sportu w Rawiczu W tym roku nabiegał 117 km 600 m poprawiając tym samym swój rekord życiowy który wynosił 114 km 800 m Brawo Gratulujemy Szerokości na trasach biegowych.

20 - 05 - 2024 - 24 godzinnym Festiwalu Sportu w Rawiczu (...)

O festiwalu - źródło https://rawicz.pl/miasto-i-gmina/sport/festiwalsportu/

24-godzinny Rawicki Festiwal Sportu - największe gminne przedsięwzięcie eventowe i jednocześnie jedyne tego typu w Polsce, a nawet w Europie. Z trwającej całą dobę rywalizacji wyłaniani są zwycięzcy sztandarowego biegu sztafetowego Plantami Jana Pawła II, biegu indywidualnego streetballa, maratonu pływackiego, maratonu rowerowego, turnieju piłki nożnej, siatkówki plażowej, tenisa ziemnego i nordic walking.

Główną ideą tego złożonego przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia oraz promocja rawickich Plant, które są główną areną zmagań tysięcy sportowców (zarówno zawodowców, jak i amatorów). Wszystkim, którzy decydują się na udział w Festiwalu organizatorzy zapewniają szereg atrakcji pozasportowych, które skupione są w tzw. Miasteczku Festiwalowym.